My Favorite Movies
| MRSTENNANT's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 6 |
Speed 1994, R) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 9 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 10 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 11 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 12 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
Monty Python Live at the Hollywood Bowl 1982, R) |
|
| 15 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 16 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 17 |
The Full Monty 1997, R) |
|
| 18 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 19 |
Monty Python's And Now for Something Completely Different 1971, PG) |
|
| 20 |
Monty Python's Graham Chapman - Looks Like A Brown Trouser Job 2005, Unrated) |
|
| 21 |
Night at the Museum 2006, PG) |





















