My Favorite Movies


  MRSPIDERMAN3's Rating My Rating
1
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
2
Spider-Man 2002,  PG-13)
3
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
4
Kingukongu no gyakushu (King Kong Escapes)(The Revenge of King Kong) 1967,  G)
5
Spider-Man: The Mythology of the 21st Century 2002,  Unrated)
6
Spider-Man: Attack of the Octopus 2002,  Unrated)
7
Spider-Man: Secret Wars 1997,  Unrated)
8
Spider-Man: Sins of the Fathers 1996,  Unrated)
9
The Amazing Spider-Man 1977,  Unrated)
10
The Man from Hong Kong (The Dragon Flies) 1975,  R)
11
The King of Kong: A Fistful of Quarters 2007,  PG-13)
12
The Man Who Would Be King 1975,  PG)
13
Super Mario Brothers:King Koopa 2003,  G)
14
Eva, la Venere selvaggia, (King of Kong Island) 1968,  Unrated)
15
King Kong 2005,  PG-13)
16
King Kong 1933,  Unrated)
17
King Kong 1976,  PG)
18
King Kong Lives 1986,  PG-13)
19
King Kong vs. Godzilla 1962,  PG)
20
Kong - King of Atlantis 2005,  Unrated)
21
Wu yi tan zhang Lei Luo zhuan (Lee Rock) 1991,  Unrated)
22
Tao xue wei long (Fight Back to School) 1991,  Unrated)
23
Man braucht kein Geld (We Need No Money) (His Majesty King Ballyhoo) 1931,  Unrated)
24
Transformers 2007,  PG-13)
25
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
26
Beast Wars - Transformers 2002,  Unrated)
27
Da uomo a uomo (Death Rides A Horse) (As Man to Man) 1977,  R)
28
Circuitry Man (Circulatory Man) 1990,  R)
29
De Vierde man (The 4th Man) ,  Unrated)
30
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning 2001,  Unrated)
31
Transformers Energon: Omega Supreme 2004,  Unrated)
32
Transformers Energon: Shockblast Unleashed 2004,  Unrated)
33
Transformers Energon - The Return of Megatron 2004,  Unrated)
34
Transformers: Five Faces of Darkness 1986,  Unrated)
35
Another Thin Man (Return of the Thin Man) 1939,  Unrated)
36
An Unreasonable Man 2005,  Unrated)
37
Modern Man 2006,  G)
38
Man of the Year 2006,  PG)
39
Man Push Cart 2005,  Unrated)
40
The Wicker Man 2006,  PG-13)
41
Trust the Man 2006,  R)
42
Little Man 2006,  PG-13)
43
Inside Man 2006,  R)
44
She's the Man 2006,  PG-13)
45
Man-Thing 2005,  R)
46
The Tenth Man 1937,  Unrated)
47
Man About Dog 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments