My Favorite Movies


  MrSnIcKeRz's Rating My Rating
1
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
bloody and gory
2
Dawn of the Dead 1978,  R)
3
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
pretty bloody and hilarious
4
300 2007,  R)
300
great movie...if you haven't seen this movie you have to see it
5
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
i thought it was funny...but at the same time...it was really weird
6
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
excellent movie
7
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
i really really want to see this movie
8
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
9
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
10
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
11
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
12
28 Weeks Later... 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments