My Favorite Movies


  mrrrgilbert's Rating My Rating
1
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
by the way theres no order they are all awesome.
2
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
Omg so Inspirational
3
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
Mel Gibson does it again
4
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
So cool ya gotta love mel gibson as an actor
5
The Rock 1996,  R)
The Rock
Connery has he ever done a bad movie cause if so i havent seen it
6
Con Air 1997,  R)
Con Air
Cage once again is the perfect actor in the perfect role
7
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
So wierd go cool so awesome watch it again and again
8
The Replacements 2000,  PG-13)
9
Walking Tall 2004,  PG-13)
10
The Scorpion King 2002,  PG-13)
11
The Mummy 1999,  PG-13)
12
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
13
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
14
Be Cool 2005,  PG-13)
15
Doom 2005,  R)
16
Southland Tales 2006,  R)
17
The Hurricane 1999,  R)
18
Training Day 2001,  R)
19
John Q 2001,  PG-13)
20
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
21
Man on Fire 2004,  R)
22
The Manchurian Candidate 2004,  R)
23
Inside Man 2006,  R)
24
Déjà Vu 2006,  PG-13)
25
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
26
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
27
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
28
The Hunt for Red October 1990,  PG)
29
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
30
Patriot Games 1992,  R)
31
The Fugitive 1993,  PG-13)
32
Clear and Present Danger 1994,  PG-13)
33
Air Force One 1997,  R)
34
K-19: The Widowmaker 2002,  PG-13)
35
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
36
Firewall 2006,  PG-13)
37
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
38
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
39
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
40
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
41
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
42
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
43
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
44
Raising Arizona 1987,  PG-13)
45
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
46
The Family Man 2000,  PG-13)
47
Matchstick Men 2003,  PG-13)
48
National Treasure 2004,  PG)
49
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
50
Ghost Rider 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments