My Favorite Movies
| mrphelps's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 2 |
Rambo III 1988, R) |
|
| 3 |
Rambo: First Blood Part II 1985, R) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 8 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 9 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 11 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 12 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 13 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 14 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 15 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 16 |
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002, G) |
|
| 17 |
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006, G) |
|
| 18 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 19 |
The Dukes of Hazzard 2005, PG-13) |
|
| 20 |
BASEketball 1998, R) |
|
| 21 |
Cliffhanger 1993, R) |
|
| 22 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 23 |
xXx: State of the Union 2005, R) |
|
| 24 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 25 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 26 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Good Luck Chuck 2007, R) |




























