My Favorite Movies


  Mrmo32's Rating My Rating
1
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
2
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
the great white bat has great white guano
3
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
great twist to the movie
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i loved the whole secret window theme johnny had going with himself with him talking to himself..lol
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
davy jones is the coolest
bill nighy did a great job
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
all three were great , my favorite character was davy jones
7
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
8
Memento 2000,  R)
9
Identity 2003,  R)
10
The Mask 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments