My Favorite Movies


  mrkruger's Rating My Rating
1
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
2
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
3
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
4
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
5
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
6
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
7
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
8
Freddy vs. Jason 2003,  R)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Saw 2004,  R)
14
Saw II 2005,  R)
15
Saw III 2006,  R)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Sky Pirates 1986,  PG-13)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
20
The Longest Yard 2005,  PG-13)
21
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
22
Gladiator 2000,  R)
23
School of Rock 2003,  PG-13)
24
Friday the 13th 1980,  R)
25
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
26
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
27
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
28
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
29
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
30
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
31
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
32
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
33
Jason X 2001,  R)
34
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
35
Child's Play 1988,  R)
36
Child's Play 2 1990,  R)
37
Child's Play 3 1991,  R)
38
Bride of Chucky 1998,  R)
39
Seed Of Chucky 2004,  R)
40
Resident Evil 2002,  R)
41
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
42
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
43
The Evil Dead 1981,  R)
44
Evil Dead 2 1987,  R)
45
Army of Darkness 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments