My Favorite Movies
Give list a short description
| mrjap6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 2 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Aliens 1986, R) |
|
| 4 |
Alien 1979, R) |
|
| 5 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 7 |
Alien3 1992, R) |
|
| 8 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 9 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 10 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 11 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 12 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 13 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 14 |
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter 1999, R) |
|
| 15 |
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998, R) |
|
| 16 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Hulk 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Thing 1982, R) |
|
| 20 |
Five Deadly Venoms 1978, R) |
|
| 21 |
Shogun Assassin 1980, R) |
|
| 22 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 23 |
Saw 2004, R) |
|
| 24 |
Saw II 2005, R) |
|
| 25 |
Saw III 2006, R) |
|
| 26 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 27 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 28 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 29 |
The Animatrix 2003, Unrated) |
|
| 30 |
Beowulf 2007, PG-13) |






























