My Favorite Movies


  mrhamptonjr's Rating My Rating
1
The Return of the Living Dead 1985,  R)
The Return of the Living Dead
Zombies running?! Too much for kids, very scarey if you was a kid in the 80's.
2
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) 1993,  Unrated)
3
Equilibrium 2002,  R)
Equilibrium
B4 Mr.B was Batman he was already badass. One of the best movies he ever made is right here.
4
Identity 2003,  R)
5
Training Day 2001,  R)
Training Day
Great, great movie.
6
The Incredible Hulk Returns 1988,  Unrated)
7
Akira 1988,  R)
Akira
Great flick. Unfortunately i have no patience for the subtitles, so the dubbed version works great for my taste. 5 stars none the less.
8
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
9
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
10
G.I. Jane 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments