My Favorite Movies


  mrdude2's Rating My Rating
1
The Departed 2006,  R)
2
American History X 1998,  R)
3
Burn After Reading 2008,  R)
4
Sunshine 2007,  R)
5
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
6
Seven (Se7en) 1995,  R)
7
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
excellent!!!
3 stories that mingle in to each other in the end
10
The Rock 1996,  R)
11
The Last Boy Scout 1991,  R)
12
Lethal Weapon 4 1998,  R)
13
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
my favorite Die Hard (so far)
14
Lethal Weapon 1987,  R)
15
Batman Begins 2005,  PG-13)
16
Batman Returns 1992,  PG-13)
17
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
18
Just Friends 2005,  PG-13)
19
Shutter Island 2010,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments