My Favorite Movies
| mrdavidjb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 2 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 3 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 4 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Unforgiven 1992, R) |
|
| 6 |
Glory 1989, R) |
|
| 7 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 8 |
The Final Countdown 1980, PG) |
|
| 9 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 10 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 11 |
The Dirty Dozen 1967, Unrated) |
|
| 12 |
Blast from the Past 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Brain Donors 1992, R) |
|
| 14 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 15 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 16 |
Night at the Museum 2006, PG) |
















