My Favorite Movies


  mrbadass1973's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Grease 1978,  PG)
6
The Matrix 1999,  R)
7
Shrek 2001,  PG)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
American Pie 1999,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
12
Hitch 2005,  PG-13)
13
War of the Worlds 2005,  PG-13)
14
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
15
Resident Evil 2002,  R)
16
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
17
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
18
Evil Dead 2 1987,  R)
19
Halloween 1978,  R)
20
Halloween II 1981,  R)
21
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
23
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
24
Halloween H2O 1998,  R)
25
Halloween - Resurrection 2002,  R)
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
29
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
30
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
31
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
32
Spider-Man 2002,  PG-13)
33
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
34
Spider-Man 3 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments