My Favorite Movies


  mpotter22's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
3
Hitch 2005,  PG-13)
4
Open Range 2003,  R)
5
Ronin 1998,  R)
6
Rocky 1976,  PG)
7
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
8
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
9
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
10
The Bank Job 2008,  R)
11
Gangs of New York 2002,  R)
12
Troy 2004,  R)
13
Lucky Number Slevin 2006,  R)
14
Damage 1992,  R)
15
Collateral Damage 2002,  R)
16
The Departed 2006,  R)
17
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
18
Once Upon a Time in America 1984,  R)
19
Casino Royale 2006,  PG-13)
20
Die Another Day 2002,  PG-13)
21
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
22
Scarface 1983,  R)
23
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
24
Die Hard 1988,  R)
25
We're No Angels 1989,  PG-13)
26
Bandidas ,  Unrated)
27
Next 2007,  PG-13)
28
National Treasure 2004,  PG)
29
Equilibrium 2002,  R)
30
Hitman 2007,  R)
31
Face/Off 1997,  R)
32
Broken Arrow 1996,  R)
33
Hard Target 1993,  R)
34
Basic Instinct 1992,  R)
35
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
36
Malena 2000,  R)
37
Forrest Gump 1994,  PG-13)
38
Indecent Proposal 1993,  R)
39
The French Connection 1971,  R)
40
Léon (The Professional) 1994,  R)
41
Original Sin 2001,  R)
42
Quantum of Solace 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments