My Favorite Movies
| mozartt's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 2 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 3 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 4 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 5 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 6 |
Drawing Restraint 9 2005, Unrated) |
|
| 7 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 8 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 9 |
Black Cat, White Cat , R) |
|
| 10 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 12 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 13 |
Man on the Moon 1999, R) |
|
| 14 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 15 |
Tokyo Godfathers 2003, PG-13) |















