My Favorite Movies


  movietiffany's Rating My Rating
1
American Pie 1999,  R)
American Pie
My all time favorite movie!!
2
American Pie 2 2001,  R)
3
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
I loved this movie. I loked to see what happened to all the characters.
4
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
Bridget Jones's Diary
This movie is on my top 5 list. I have seen this movie a million times and will never get tired of it.
5
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
My decond favorite movie of all time.. "English motherfucker. Do you speak it?"
6
Evolution 2001,  PG-13)
Evolution
This movie is crazy funny!
7
Serial Mom 1994,  R)
Serial Mom
The best movie!
8
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Love, love this movie. This was the movie that made me get a mini cooper!
9
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
I love every Austin Powers movies!
10
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
Can't get enough of Austin Powers.
11
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
Austin Powers is my hero!
12
Saw 2004,  R)
Saw
One of my favorite movies of all time! Can't go wrong with murder and mayham!
13
Hostel 2006,  R)
Hostel
Couldn;t ask for anything else in a movie. I'm also super excited about the sequal!
14
Blood Car 2007,  Unrated)
Blood Car
Blood Car is one of the best horror/comedy movies that I have seen in a long time.
In the near future gas prices have reached an all time high so people have stopped driving cars sine nobody can afford it anymore. Archie a school teacher is working on a wheatgrass car, but one night as an accident he learns that the car runs better on blood. So in prder to keep his car running so that he can take out a girl he has to find more ways to obtain blood.
I loved everything about this movie. Highly reccomened!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments