My Favorite Movies
| moviesaregood's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hoosiers 1989, PG) |
|
| 2 |
Uncommon Valor 1983, R) |
|
| 3 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 5 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 6 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 7 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 10 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 11 |
We Are Marshall 2006, PG) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
300 2007, R) |
|
| 14 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 15 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 16 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 17 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 18 |
Old Yeller 1957, G) |
|
| 19 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 20 |
The Absent-Minded Professor 1961, G) |
|
| 21 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 22 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 23 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 24 |
Over the Top 1986, PG) |
|
| 25 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 26 |
Shooter 2007, R) |


























