Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. movies4life
  2. Mandy

Give list a short description

  movies4life's Rating My Rating
1
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
This was a great movie i loved it. Chad Michael Murray and Hilary Duff were great in this movie.
2
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
This was a great movie, it was heaps funny! Duke (Channing Tatum) is cute and so is Justin (Robert Hoffman).
3
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
I thought this was a great movie and i loved the singing bits, they were awesome!!!!!!!!
4
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
This was an awesome movie. The plot was fantastic and the cast were great. It had pretty much had every type of theme in the movie. It was FANTASTIC!!!!
5
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
This was a great movie and the plot was really good.
6
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
This was a great movie. The plot was really good and it had a little bit of humour too of course.
7
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
This was a good movie. The plot was good, the setting was cool (London, England ROCKS!) and Amanda Bynes & Oliver James were great.
8
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
This was a really good movie. It was sad at some bits, and there were some funny moments as well.
9
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
This was a great movie. The plot was really good and there were heaps! of funny moments.
10
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
This was an awesome movie. The mystery behind the magic tricks were really good and the plot was really good too.
11
Big Fat Liar 2002,  PG)
Big Fat Liar
This is such a great movie, I can watch this again and again and still find it funny. Frankie Muniz and Amanda Bynes were great in this movie.
12
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
This was a great movie. It was soooo.........FUNNY!!!!!!!!!
13
Holes 2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments