My Favorite Movies


  movieman1866's Rating My Rating
1
Spartacus 1960,  PG-13)
2
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
3
The Rock 1996,  R)
4
Dirty Harry 1971,  R)
Dirty Harry
Quite possibly the greatest on screen cop, Dirty Harry. The story, acting and music are all excellent.
5
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
6
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
7
Goldfinger 1964,  PG)
8
On Her Majesty's Secret Service 1969,  PG)
9
There's Something About Mary 1998,  R)
10
Die Hard 1988,  R)
11
Point Break 1991,  R)
12
Planet of the Apes 1968,  G)
13
The Fugitive 1993,  PG-13)
14
50 First Dates 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments