My Favorite Movies
| moviegirl6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 2 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 3 |
Clerks 1994, R) |
|
| 4 |
Dogma 1999, R) |
|
| 5 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 6 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 9 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 10 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
The Polar Express 2004, G) |
|
| 13 |
The King and I 1956, G) |
|
| 14 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 15 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 16 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 17 |
Armageddon 1998, PG-13) |

















