My Favorite Movies


  mosmewes's Rating My Rating
1
Clerks 1994,  R)
2
Mallrats 1995,  R)
3
Chasing Amy 1997,  R)
4
Dogma 1999,  R)
5
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
6
Jersey Girl 2004,  PG-13)
7
Clerks II 2006,  R)
8
Clerks 2001,  Unrated)
9
An Evening with Kevin Smith 2002,  Unrated)
10
An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder 2006,  Unrated)
An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder
not as funny as "An Evening with Kevin Smith" but still funny and very interesting!! a must for any Mr. Smith fans
11
Catch and Release 2007,  PG-13)
12
Clerks: The Lost Scene 2004,  Unrated)
13
The Big Nothing 2005,  Unrated)
14
The Chase 1994,  R)
15
Monsters, Inc. 2001,  G)
16
The Nine Lives of Fritz the Cat 1974,  R)
17
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
18
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
19
Short Circuit 1986,  PG)
20
Short Circuit 2 1988,  PG)
21
White Noise 2: The Light 2007,  PG-13)
22
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
the best film that Nathan Fillion stars
23
Slither 2006,  R)
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
star wars is great
27
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
28
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
29
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
30
All Thumbs 2002,  Unrated)
31
Spun 2002,  R)
32
Hackers 1995,  PG-13)
33
Takedown 2000,  R)
34
Antitrust 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments