Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  morrissettet's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Great special effects, whach it 3 time in the movies
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
The best romantic movie of all times
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
6
Grease 1978,  PG)
Grease
The best old movie
7
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
Good movie for all ages
8
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
9
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
10
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Though there would be more to it, Love the actors
11
Fight Club 1999,  R)
12
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
13
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Funny, I would go see it a agian
14
Saw II 2005,  R)
Saw II
Not many horor movie live up to the first but this one come close.
15
Saw III 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments