My Favorite Movies
| morgans1127's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 2 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 3 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 4 |
Old School 2003, R) |
|
| 5 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 6 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Story of Us 1999, R) |
|
| 9 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 14 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 15 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 16 |
You, Me and Dupree 2006, PG-13) |
|
| 17 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 18 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 20 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 21 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 22 |
Stir of Echoes 1999, R) |
|
| 23 |
Riding in Cars with Boys 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Mothman Prophecies 2001, PG-13) |
|
| 26 |
The Texas Chainsaw Massacre 2003, R) |
|
| 27 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 28 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |




























