My Favorite Movies
| morgainelefaye's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Accused 1988, R) |
|
| 2 |
Lust, Caution 2007, NC-17) |
|
| 3 |
Blue Velvet 1986, R) |
|
| 4 |
Metropolis 1927, PG-13) |
|
| 5 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 6 |
Wild At Heart 1990, R) |
|
| 7 |
The Unbearable Lightness of Being 1988, R) |
|
| 8 |
The Pillow Book 1996, NC-17) |
|
| 9 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 10 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |










