My Favorite Movies
Give list a short description
| morbidlychic's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
8 1/2 1963, Unrated) |
|
| 2 |
24 Hour Party People 2002, R) |
|
| 3 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 4 |
Alice (Neco z Alenky) 1988, Unrated) |
|
| 5 |
The American Astronaut 2001, Unrated) |
|
| 6 |
Bande à part (Band of Outsiders) , Unrated) |
|
| 7 |
The Discreet Charm Of The Bourgeoisie (Le Charme Discret de la Bourgeoisie) 1972, PG) |
|
| 8 |
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask 1972, R) |
|
| 9 |
Jesus Christ Vampire Hunter 2001, R) |
|
| 10 |
Kamikaze Girls 2004, Unrated) |
|
| 11 |
Mysterious Skin 2004, NC-17) |
|
| 12 |
Metropolis 1927, PG-13) |
|
| 13 |
My Fair Lady 1964, G) |
|
| 14 |
Paprika 2006, R) |
|
| 15 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
|
| 16 |
Weekend (Week End) 1967, Unrated) |
|
| 17 |
The Saddest Music in the World 2003, R) |

















