My Favorite Movies
| mooresh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Gattaca 1997, PG-13) |
|
| 3 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 4 |
Contact 1997, PG) |
|
| 5 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 8 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 9 |
Clerks 2001, Unrated) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 12 |
Reservoir Dogs 1992, R) |












