My Favorite Movies
| moonmage82's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Saw 2004, R) |
|
| 5 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 6 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Ringu (Ring) 1998, Unrated) |
|
| 9 |
Blade 1998, R) |
|
| 10 |
Blade II 2002, R) |
|
| 11 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 12 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 13 |
A Midsummer Night's Dream 1999, PG-13) |
|
| 14 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 15 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 16 |
The Pink Panther 2006, PG) |
















