My Favorite Movies
| moomoo3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 5 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 6 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 8 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 9 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 10 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
The Incredibles 2004, PG) |
















