My Favorite Movies
| moodygirl126's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 2 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Garden State 2004, R) |
|
| 4 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 7 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 10 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 11 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 12 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003, R) |












