My Favorite Movies
| moodycow3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13)
I love harry potter movies. |
|
| 2 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG)
ahhhhh! this was my fave book!!!!! my secong favourate film after gof, i loved dobby!!!!! and fawkes!!!!! Gilderoy Lockhart was funny! they cut out some of his funnier parts but when he was obliviated....so funny!!!! i loved this film! Christopher Columbus's secong hp movie and he did a great job with both!!!! |
|
| 3 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 5 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 6 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 7 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 8 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 9 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 10 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 11 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 12 |
There's Something About Mary 1998, R) |












