My Favorite Movies


  mood25's Rating My Rating
1
Red River 1948,  Unrated)
2
The Thing Called Love 1993,  PG-13)
3
Dark Blood 1993,  Unrated)
4
Stand by Me 1986,  R)
5
I Love You to Death 1990,  R)
6
Dirty Love 2004,  R)
7
Dirty Harry 1971,  R)
8
Dancing to New Orleans 2003,  Unrated)
9
Dirty Filthy Love 2005,  R)
10
Crime Story (Zhong an zu) (New Police Story) (Police Dragon) 1993,  R)
11
Perfect Strangers 2003,  PG-13)
12
True Crime 1995,  R)
13
True Crime 1999,  R)
14
Picture Perfect 1997,  PG-13)
15
A Perfect Murder 1998,  R)
16
The Perfect Weapon 1991,  R)
17
Unforgiven 1992,  R)
18
Absolute Power 1997,  R)
19
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
20
Hang 'em High 1968,  PG-13)
21
Magnum Force 1973,  R)
22
Men in Black II 2002,  PG-13)
23
A Walk to Remember 2002,  PG)
24
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
25
Alone with Her 2007,  Unrated)
26
Ghost Rider 2007,  PG-13)
27
Dreamgirls 2006,  PG-13)
28
The Good Shepherd 2006,  R)
29
Black Dawn 2005,  R)
30
Narc 2002,  R)
31
The Prestige 2006,  PG-13)
32
The English Patient 1996,  R)
33
Aquamarine 2006,  PG)
34
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
35
Hard Candy 2005,  R)
36
No Good Deed 2003,  R)
37
Blood Work 2002,  R)
38
The Deep End of the Ocean 1999,  PG-13)
39
Rumor Has It 2005,  PG-13)
40
Bobby 2006,  R)
41
Breach 2006,  PG-13)
42
The Hills Have Eyes 2006,  R)
43
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments