Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MonsterRawwr's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
2
Sleeping Beauty 1959,  G)
3
A Cinderella Story 2004,  PG)
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
Pinocchio 1940,  G)
6
Peter Pan 1953,  G)
7
Lady and the Tramp 1955,  G)
8
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure 2001,  G)
9
Shrek 2001,  PG)
10
Shrek the Third 2007,  PG)
11
Shrek 2 2004,  PG)
12
Vintage Mickey ,  Unrated)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
16
Winnie the Pooh - A Very Merry Pooh Year 2008,  G)
17
Winnie the Pooh - Frankenpooh and Spookable Pooh 2000,  G)
18
The Many Adventures of Winnie the Pooh 1977,  G)
19
Winnie the Pooh - Seasons of Giving 1999,  G)
20
Growing Up With Winnie the Pooh - Friends Forever 1988,  Unrated)
21
Growing Up With Winnie the Pooh - A Great Day of Discovery 2005,  Unrated)
22
Winnie the Pooh - Springtime with Roo 2004,  G)
23
The Book of Pooh - Stories From the Heart 2001,  Unrated)
24
The Tigger Movie 2000,  G)
25
Piglet's Big Movie 2003,  G)
26
Care Bears - Big Wish Movie 2005,  G)
27
Blue's Clues - Blue's Big Musical Movie 2000,  Unrated)
28
Clifford's Really Big Movie 2004,  G)
29
Dumbo 1941,  G)
30
Hoodwinked 2006,  PG)
31
Twilight 2008,  PG-13)
32
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments