Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  monlvr24's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
3
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
cute little fishys
4
Shrek 2001,  PG)
Shrek
ive already rated it
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
awesome....love leo...he a hott guy
6
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
super funny especially donkey
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
so far this is the best one yet
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
9
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
good movie
10
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
its kool
11
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
PAUL WALKER
12
Grease 1978,  PG)
Grease
oh man i love it so much..i watched it last night
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
love it
14
Happy Feet 2006,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
harry potter is awesome
16
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
17
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
see it ever night and vince vaughn rocks
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
best one out of the bunch b/c they are young and cute and i like the first one better
19
American Pie 1999,  R)
American Pie
hilarious and super funny but kinda gross.
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
love it and watch it all the time
22
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
want to see it soooo bad
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
i want to see it so bad
24
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
good
25
Click 2006,  PG-13)
26
High School Musical 2006,  G)
27
High School Musical 2 2007,  G)
28
Hairspray 2007,  PG)
29
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
30
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
31
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
32
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
You, Me and Dupree
hahaha
33
Wild Hogs 2007,  PG-13)
34
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
35
American Pie 2 2001,  R)
36
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
37
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
38
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments