Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. monkee2178
  2. Marcie

A Hard Day's Night, Help,Yellow Submarine, Magical Mystry Tour,Head, Harry Potter

  monkee2178's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Very funny movie. Dan and Rupert did very well at being funny. The best HP movie yet.
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
Paul McCartney: Wingspan 2001,  Unrated)
4
Help! 1965,  G)
Help!
Add a review (optional)...
5
A Hard Day's Night 1964,  G)
A Hard Day's Night
Add a review (optional)...
6
The Making Of A Hard Day's Night 1994,  Unrated)
7
Let It Be 1970,  G)
8
Monkees in Head 1968,  Unrated)
9
Yellow Submarine 2012,  G)
10
Magical Mystery Tour 1967,  G)
11
Daydream Believers: The Monkees Story 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments