My Favorite Movies
| moniqued's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
I Am Trying to Break Your Heart - A Film About Wilco 2002, Unrated) |
|
| 3 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 4 |
The Truth About Cats & Dogs 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Fear of Clowns , R) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 7 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Fear No Evil (Mark of the Beast) (Lucifer) 1980, R) |
|
| 10 |
Love Me, Love My Money , Unrated) |
|
| 11 |
Mona Lisa Smile 2003, PG-13) |
|
| 12 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 13 |
America's Sweethearts 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 16 |
I Love Trouble 1994, PG) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
Saturday Night Fever 1977, R) |
|
| 19 |
Broken Arrow 1996, R) |
|
| 20 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Michael 1996, PG) |
|
| 22 |
The General's Daughter 1999, R) |
|
| 23 |
Lucky Numbers 2000, R) |























