My Favorite Movies
| mongokenny's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 3 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 6 |
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 11 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 12 |
American Pie 1999, R) |
|
| 13 |
Monty Python's And Now for Something Completely Different 1971, PG) |
|
| 14 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 15 |
Excalibur 1981, R) |
|
| 16 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 18 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 19 |
WWE: The Rise & Fall of ECW , Unrated) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |




















