Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  monabeauty07's Rating My Rating
1
Up 2009,  PG)
Up
wow is perfect! I love it!
2
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
3
Pan's Labyrinth 2006,  R)
4
Léon (The Professional) 1994,  R)
5
WALL-E 2008,  G)
6
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
7
Before Sunset 2004,  R)
8
Before Sunrise 1995,  R)
9
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) 2008,  PG-13)
10
The Fall 2006,  R)
11
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) 1948,  Unrated)
12
Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids 2003,  R)
13
An Inconvenient Truth 2006,  PG)
14
Home 2011,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments