My Favorite Movies


  1. mommapooh911
  2. laura

Give list a short description

  mommapooh911's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
my favorite movie
2
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
awesome movie!!!!!!!1
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
Cry-Baby 1990,  PG-13)
5
Bird on a Wire 1990,  PG-13)
Bird on a Wire
one of my favorite movies of all time
6
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
LOVE IT!!!!!!
7
Nine to Five (9 to 5) 1980,  PG)
8
Straight Talk 1992,  PG)
9
Steel Magnolias 1989,  PG)
Steel Magnolias
awesome movie!!!!!!!!!
10
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
11
Boys on the Side 1995,  R)
12
The Associate 1996,  PG-13)
13
Just One of the Guys 1985,  PG-13)
Just One of the Guys
one of my favorites!
14
Dr Jekyll & Ms Hyde 1995,  PG-13)
15
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
Drop Dead Fred
love it!!!!!!!!!!!!
16
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
love it!!!!!!!!!
17
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
love it!!!!!!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments