My Favorite Movies


  molokobunne's Rating My Rating
1
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
<3
2
Song for a Raggy Boy 2003,  Unrated)
3
Everything is Illuminated 2005,  PG-13)
4
March of the Penguins 2005,  G)
5
Finding Nemo 2003,  G)
6
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
7
Akira 1988,  R)
8
Appurushîdo (Appleseed) 2004,  R)
9
Jin-Roh - The Wolf Brigade 1998,  R)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
Pride and Prejudice 2005,  PG)
13
Eyes Wide Shut 1999,  R)
14
Snakes on a Plane 2006,  R)
15
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
16
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
17
The Aristocats 1970,  G)
18
The Lion King 1994,  G)
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
22
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
23
Natural Born Killers 1994,  R)
24
Not One Less (Yi ge dou bu neng shao) 2000,  G)
25
About a Boy 2002,  PG-13)
26
Angela's Ashes 1999,  R)
27
Carandiru 2003,  R)
28
The Incredibles 2004,  PG)
29
Donnie Darko 2001,  R)
30
Love Actually 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments