Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mojave200's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
The Matrix 1999,  R)
4
The Matrix Reloaded 2003,  R)
5
The Matrix Revolutions 2003,  R)
6
Transformers 2007,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
11
The Shawshank Redemption 1994,  R)
12
Sin City 2005,  R)
13
Gladiator 2000,  R)
14
Back to the Future 1985,  PG)
15
Stargate 1994,  PG-13)
16
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
17
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
18
Star Trek Generations 1994,  PG)
19
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
20
Star Quest 1995,  R)
21
28 Weeks Later... 2007,  R)
22
30 Days of Night 2007,  R)
23
Cats & Dogs 2001,  PG)
24
Daredevil 2003,  PG-13)
25
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
26
Broken Arrow 1996,  R)
27
The Green Berets 1968,  G)
28
Monsters, Inc. 2001,  G)
29
Millennium 1989,  PG-13)
30
Next 2007,  PG-13)
31
The Postman 1997,  PG-13)
32
Queen of the Damned 2002,  R)
33
RPM 2000,  Unrated)
34
Pearl Harbor 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments