My Favorite Movies
The Matrix, The Terminator, Spiderman 1 and 2, Batman Begins, Rush Hour 1 and 2, Die Hard 1 + with a Vengeance
| mohanazad's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 2 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Sin City 2005, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 10 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Rocky 1976, PG) |













