Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  moganajothy's Rating My Rating
1
Vaaranam Aayiram 2008,  Unrated)
2
Jillunu Oru Kaadhal 2006,  Unrated)
3
Peter Pan 1999,  Unrated)
4
Riders of the Whistling Pines 1949,  Unrated)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
Batman Begins 2005,  PG-13)
8
Top Gun 1986,  PG)
9
Gladiator 2000,  R)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
A Walk to Remember 2002,  PG)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Sin City 2005,  R)
14
King of the Royal Mounted 1940,  Unrated)
15
King John (Beerbohm Tree, the Great English Actor) 1900,  Unrated)
16
The Pirates of Penzance 2006,  Unrated)
17
Muthu (The Dancing Maharaja) 1995,  Unrated)
18
Athadu 2005,  Unrated)
19
Pokiri 2006,  Unrated)
20
Sainikudu 2006,  Unrated)
21
Athidi ,  Unrated)
22
Okkadu 2003,  Unrated)
23
Akash 2005,  Unrated)
24
Vamshi 2000,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments