Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mofonificafa's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
La mejor pelicula de amor que he visto... 100% se las recomiendo.
The best love movie ever, totally i recommend you.
2
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Super chida, es de esas pelis que te encantan, de baile!!! se las recomiendo
3
Shrek 2001,  PG)
Shrek
De mis favoritas!!! My favorite!!!
4
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Una de mis favoritas, amo a burro lol.
One of my favorites, i love donkey. lol
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Una peli muy bonita de amor, y tristeza.
A pretty nice and sad love movie.
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Que puedo decir, si aqui actua mi amor.
What can i said, in this movie plays my favorite actor ever!!!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Super y mas pq sale mi amor, jonnhy deep
8
Sleepy Hollow 1999,  R)
9
Secret Window 2004,  PG-13)
10
Red Dragon 2002,  R)
Red Dragon
De los creadores de silent labs, hanniba, super buena
11
Ghost Ship 2002,  R)
Ghost Ship
No me canso de ver esta peli de terror lol.
I'm never get tired of watch this horror movie, over and over again.
12
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Una buena peli de horror.This is a good horror movie.
13
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
Buena...Good!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments