My Favorite Movies
| moeah's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Conan the Barbarian 1982, R) |
|
| 2 |
Conan the Destroyer 1984, PG) |
|
| 3 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 4 |
Red Sonja 1985, PG-13) |
|
| 5 |
Twins 1988, PG) |
|
| 6 |
Kindergarten Cop 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Total Recall 1990, R) |
|
| 8 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 9 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 10 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 12 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 15 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 16 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 17 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Red Scorpion 1989, R) |
|
| 19 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Anna and the King 1999, PG-13) |




















