Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mochiisyum's Rating My Rating
1
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
this movie is SO good!
2
Castle in the Sky 1989,  PG)
Castle in the Sky
great movie too and great music
3
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
this is an awesome magical movie u must c
4
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely)
this 1 is my fav just bcuz its a cute love story
5
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
this is the best! =3
6
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
luv the plot of the story and the characters make it come alive
7
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
this is a really good movie
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
10
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
this was pretty suspenseful just the ending was a little weird
11
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
hilarious
12
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments