My Favorite Movies
| mlizzard15's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008, PG-13) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |
|
| 6 |
How She Move 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Georgia Rule 2007, R) |
|
| 8 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Secret Path (The Silent Path) 1999, Unrated) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Saw II 2005, R) |
|
| 17 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 18 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 19 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 20 |
The Other Sister 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Eagle Eye 2008, PG-13) |
|
| 22 |
Fools Rush In 1997, PG-13) |






















