Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mjsomarr's Rating My Rating
1
You've Got Mail 1998,  PG)
2
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
Stepmom 1998,  PG-13)
5
Cruel Intentions 1999,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Great Expectations 1998,  R)
8
Ella Enchanted 2004,  PG)
9
Igby Goes Down 2002,  R)
10
Contact 1997,  PG)
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
12
Hannibal 2001,  R)
13
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
14
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
15
The Ring 2002,  PG-13)
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
17
The Family Man 2000,  PG-13)
18
Bicentennial Man 1999,  PG)
19
The Princess Diaries 2001,  G)
20
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
21
Finding Neverland 2004,  PG)
22
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
23
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
24
Final Destination 2000,  R)
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
26
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
28
A Perfect World 1993,  PG-13)
29
Gattaca 1997,  PG-13)
30
Thelma & Louise 1991,  R)
31
The Sound of Music 1965,  G)
32
Hello, Dolly! 1969,  G)
33
The Godfather 1972,  R)
34
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments