My Favorite Movies
| mjewel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 4 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 5 |
American History X 1998, R) |
|
| 6 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 7 |
Contact 1997, PG) |
|
| 8 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 9 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 10 |
300 2007, R) |
|
| 11 |
Galaxy Quest 1999, PG) |
|
| 12 |
Hard Candy 2005, R) |












