My Favorite Movies
| Miuica's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 2 |
Factory Girl 2006, R) |
|
| 3 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 4 |
The Talented Mr. Ripley 1999, R) |
|
| 5 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
|
| 6 |
Clerks 1994, R) |
|
| 7 |
Gattaca 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Besieged 1998, R) |
|
| 9 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 10 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 12 |
The Rules of Attraction 2002, R) |
|
| 13 |
Dreamers 2000, Unrated) |
|
| 14 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 16 |
The Tenant 1976, R) |
|
| 17 |
Coffee and Cigarettes 2003, R) |
|
| 18 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 19 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 20 |
Amadeus 1984, PG) |
|
| 21 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 22 |
Frida 2002, R) |






















