My Favorite Movies
| mitchgaiL's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 4 |
300 2007, R) |
|
| 5 |
Jumper 2008, PG-13) |
|
| 6 |
Apocalypto 2006, R)
One of the film that made me sit back and the one may capture your interest, especially it is part of history. It seems it will brought you back exactly at the past and really questioned yourself, does this people do exists?!!!, One of the extraordinary film and a history that really brought into life. Thumbs Up for Mel Gibson!!!! |
|
| 7 |
Valentine's Day 2010, PG-13) |
|
| 8 |
Clash of the Titans 2010, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |











