My Favorite Movies
| misterrod's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Thick As Thieves 1999, R) |
|
| 2 |
The Game 1997, R) |
|
| 3 |
Blade 1998, R) |
|
| 4 |
Blade II 2002, R) |
|
| 5 |
The Pelican Brief 1993, PG-13) |
|
| 6 |
Clue 1985, PG) |
|
| 7 |
The Truth About Cats & Dogs 1996, PG-13) |
|
| 8 |
True Lies 1994, R) |
|
| 9 |
Welcome to Collinwood 2002, R) |
|
| 10 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 11 |
The Order 2002, R) |
|
| 12 |
Bedazzled 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Dying Young 1991, R) |
|
| 14 |
The Dinner Game (Le Dīner de cons) 1998, PG-13) |
|
| 15 |
The Last Supper 1996, R) |
|
| 16 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Wing Chun 1994, Unrated) |
|
| 18 |
Shaolin and Wu Tang 1981, Unrated) |
|
| 19 |
Underworld 2003, R) |
|
| 20 |
Conspiracy Theory 1997, R) |
|
| 21 |
I Am Legend 2007, PG-13) |





















